Toto jsou některé malé části historie CAcert a CAcert Inc. Prosím, pomozte dokončit!


català | česky | dansk | deutsch | english | español | français | lingála | magyar | nederlands | norsk | polski | português | svenska


Historické klíčové počty a růst CAcert

Historie CAcertu

CAcert Inc. je zapsaná nezisková asociace registrovaná v New South Wales (NSW), Austrálie. - Byla zapsána 24. července 2003 pod úplným názvem CAcert Incorporated s pořadovým číslem INC9880170. CAcert Inc. má číslo DUNS 75-605-6102. (wiki.cacert.org) Kopie certifikátu o založení CAcert je na těchto stránkách: http://wiki.cacert.org/CAcertInc?action=show&redirect=CAcertIncorporated

Začátky

Při 161 uživatelích v prvním roce a přibližně 3 000 v následujícím roce měl CAcert v roce 2006, čtyři roky po zahájení projektu, již 75 000 uživatelů s více než 200 000 certifikáty. Nejvíce se rozšířil v Německu a Nizozemí, dále v Rakousku, USA a Austrálii. Rok 2007 byl významný změnami v oblasti infrastruktury a struktury lidských zdrojů, čímž sdružení poskytlo potřebné kapacity pro pokračující exponenciální růst. (http://www.kes.info/archiv/online/07-4-054.htm / článek v PDF z internetového archivu (německy))

https://www.nlnet.nl

https://www.bit.nl

Servery se stěhují do Holandska

https://www.tunix.nl CAcert v roce 2007 změnil hosting svého serveru z australského Sydney do Holandska. K tomu byla založena nadace Stichting Oophaga. Tuto novou nadaci podporuje NLnet a další společnosti.

Stroje společnosti Oophaga darovaly společnosti Sun, Tunix, Net Apps, Cisco a BIT. Byly nainstalovány do racku u ISP BIT v Ede v Holandsku. tunix.png

Duane Groth - zakladatel CAcertu - oznámil svou rezignaci. Na zvláštním valném shromáždění účastníci hlasovali o prozatímním výboru. Výbor má tři členy: Greg Rose (předseda), Robert Cruikshank (pokladník) a Evaldo Gardenali (tajemník). Byly vypracovány plány na aktualizaci předpisů týkajících se členství, zásad, financí a řízení provozu.

Poradní tým tří (Teus Hagen z NLnet, Ian Grigg - Audit, Jens Paul - zaručování) připravuje hackathon "CAcert TOP" ve dnech 17.-21. září v Německu. NLnet plně sponzoruje tuto schůzku, hotel a pomoc při cestování. (https://nlnet.nl/project/cacert/20070914-status.html)

Nadace "Stichting Oophaga" prosadila CACert jako technické řešení iniciativ na ochranu soukromí na internetu. V roce 2015 byly tyto úkoly předány společnosti Secure-U! Viz http://www.secure-u.de

Statistiky

Ústředí v Novém Jižním Walesu (New South Wales)

Uvědomte si, prosím, že toto je stránka o historii CAcertu. Nepoužívejte tyto historické adresy ke kontaktování CAcertu.
Toto byly naše poštovní adresy. To neznamená, že jsou či byly na nich umístěny naše kanceláře.

* Navštivte internetový archiv

Výbor

Na této stránce najdete všechny původní členy výboru CAcert, Inc. od úplného začátku.

Růst rok od roku

Podívejte se na statistiky růstu od roku 2002 a v posledních dvanácti měsících zde: https://secure.cacert.org/stats.php

Sponsoři

CAcert je závislý na penězích na udržování technických operací. Jen několik členů komunity je také členy sdružení a platí roční příspěvek. Ostatní přispívají dobrovolnou částkou. Kromě toho existují a budou vždy existovat organizace a společnosti, které štědře podporovaly CAcert.