Neptejte se, co může komunita udělat pro Vás -- ptejte se, co můžete udělat Vy pro svou komunitu!

Ze všeho nejdříve musíte vědět, že CAcert je organizován ve třech "kompetencích":

Podporujte CAcert

Používáte-li naši bezplatnou službu, možná nám budete chtít něco vrátit. Tady je seznam toho, co můžete pro CAcert udělat. Chcete-li nám položit více otázek, je tu několik způsobů, které lze široce aplikovat na všechny tyto nápady:

K podpoře CAcertu existují tyto tři stránky Wiki, a samozřejmě mnohé informace se opakují, ale každá stránka má jiné zaměření:

  • Pomozte CAcertu - Stránka, kterou právě čtete, se zaměřením na jednotlivé úkoly, které lze vyřešit. Dobrý přehled všeobecných informací o pomoci CAcertu

  • Potřebná pomoc - Stránka poskytující přehled o týmech v CAcert, s hrubým popisem požadavků.

  • Jobs - popisy dobrovolných prací u CAcertu

Schopnosti lidí

Tato sekce se věnuje komunikacím a marketingu ("comma"), spisům, dokumentaci...

Seznam adresátů podpory CAcert

Chcete-li pomoci CAcert s každodenní prací, budeme moc rádi, když nám pomůžete na seznamu adresátů podpory. Směle se zapište na seznam na https://lists.cacert.org/wws/subscribe/cacert-support (viz Získání podpory) a počkejte si na otázky, které můžete zodpovědět.

Pravidla a rady k poskytování podpory:

Díky za pomoc!

Testování nových změn softwaru

Neustále opravujeme chyby našeho softwaru a někdy také zavádíme nové funkce. Buďte mezi prvními, kdo je vyzkouší a zároveň nám pomůže zajistit dobrou kvalitu softwaru nahlášením chyb v našich změnách. Další informace

Co může udělat každý

Každý má svůj web, že? Pomozte nám adopcí stránky! Nebo o nás napište vlastním stylem, nebo nám můžete něco darovat.

Další kampaně

Komunita a Marketing Vás potřebují! Podívejte se na stránku komunikace a marketingu ("comma") a zjistíte, zda existuje program nebo kampaň, která vyhovuje Vašim schopnostem.

Pomozte s překladem webu

Pomozte nám přeložit CAcert.org do různých jazyků. Postup překladu je popsán v dokumentaci k serveru překladů.

Pomozte s dokumentací

Každý den dostáváme mnoho dotazů na seznamu adresátů podpory (support@c.o), IRC... Bylo by skvělé mít úplnou dokumentaci, FAQ, zásady atd. pro tyto dotazy a snad nám můžete pomoci psát, revidovat, optimalizovat,... Teď i později budeme potřebovat pomoc s překladem konceptů do angličtiny...

Dostali jste stížnost na něco ohledně CAcert? Je možné, že problém spočívá v nedostačující nebo chybné dokumentaci nebo zásadách pro tuto oblast. Namísto stěžování nám pomozte situaci zlepšit. Přijměte problém za svůj a prozkoumejte ho!

Zjistěte více dotazem na IRC, nebo se připojte k seznamu adresátů a zeptejte se. Nabídněte svou pomoc.

Pomoc s novinkami

O CAcert a bezpečnosti můžete napsat do blogu novinek naší komunity na blog.cacert.org. Je nyní přístupný pomocí klientských certifikátů, takže do něj můžete beze všeho vstoupit, přihlásit se a poslat svůj příspěvek - bez spamování :) Podívejte se na jiné příspěvky, abyste měli představu, jak by měl vypadat, nebo někoho požádejte, aby Vám poradil.

Fotografie! Dobré fotky stánku CAcert na různých akcích jsou v blogu kdykoli vítány.

Technik

Programátor / Vývojář webů

Jste-li programátor, můžete nám pomoci s vývojem. Připojte se prosím k seznamu adresátů "cacert-devel" a k systému sledování chyb. Takto:

  1. Stáhněte si testovou instalaci a uveďte ji do chodu.

  2. Vyhledejte jednoduchou dosud neopravenou chybu a zkuste ji opravit.
  3. Zašlete svoji opravu na https://bugs.cacert.org/ a do testovacího systému.

  4. Sestavte si testovací tým.

Správa systému

CAcert se stará o řadu systémů prostřednictvím našeho týmu správy systémů. Chcete-li nám s tím pomoci, kontaktujte odpovědného správce systému a proberte s ním, co byste chtěli dělat.

Jestliže chcete nasadit nový systém CAcertu, který by dělal něco skvělého, dejte nám vědět. Řekne-li výbor, že je to dobrá věc, můžeme pro ni vytvořit virtuální server. Připojte se k seznamu sysadm a pošlete svou představu e-mailem. (Jelikož CAcert auditoval kritické systémy, není to vždy tak snadné jako prosté stažení balíčku. Na Váš návrh se musíme podívat.)

Návrh bezpečnostního hardwaru

Sledujte tento prostor pro nově vznikající program.

Byznys, manažeři... mozek (Brain)

Manažeři, kvality, zprostředkovatelé, akce

Přidejte se k CAcert Inc., nebo se staňte odběratelem seznamu adresátů "cacert-board".

Auditor

Jste-li auditorem (webTrust, iSO9000, sAS70, commonCriteria, cISSP,...), nebo máte povšechné zkušenosti s řízením (leadership), jděte prosím na lists.cacert.org, připojte se k seznamům "policy" (zásady) nebo "board" (výbor).

Účetní

Potřebujeme i pomoc s finančním účetnictvím a vypracováváním finančních zpráv schopných prezentace. Prosím, kontaktujte nás přímo na seznamu "board".

A další?

Zde jsou další různé činnosti, které může provádět KAŽDÝ:

Darovat peníze

Nemáte-li čas angažovat se osobně, můžete pomocí Paymate darovat peníze sdružení CAcert - neziskové asociaci (CAcert Association) založené v Austrálii.

Rozhlaste to do světa!

Můžete pomoci i rozšířením údajů o CAcert do světa a přivedením dalších lidí k používání našich certifikátů. Řekněte prostě svým přátelům, co je to CAcert k čemu ho lze používat. Máte-li nějaké kontakty na vývojáře softwaru nebo osoby jako jsou distributoři Linuxu, můžete je požádat o začlenění CAcert do jejich prohlížečů, úložišť certifikátů, softwaru,...

Adoptujte stránku

Máte své webové stránky na vlastním serveru? Vystavte svou oblast a odkažte na ni. Více o této možnosti.

Váš CAcert Vás potřebuje!


HelpingCAcert/CZ (last edited 2019-09-20 08:26:53 by AlesKastner)