Generátor vysoce bezpečných hesel z GRC Steva Gibsona (únor 2007 - srpen 2007)

Toto je test výborného a velmi užitečného generátoru hesel GRC

Cíl

Ačkoli je styl Steve Gibsona orientován na Microsoft [opravdu?], jsem jeho velkým příznivcem. Radím lidem používat jeho generátor hesel. Mám pravdu, nebo ne? Otestujme tedy generátor náhodných čísel (Random Numbers Generator, RNG) Steva Gibsona.

Rozhovor se Stevem :)

Mluvil jsem krátce se Stevem, který mi laskavě odpověděl. Řekl jsem mu, že se trochu zabýváme "perfektními" hesly nabízenými GRC. Požádali jsme ho, aby nám poskytl 16 MB náhodných dat ze svého zdroje náhodných čísel za účelem vyloučit transformace, které mohou změnit data při jejich získávání z webu a které mohou snížit jejich náhodnost (neuspořádanost, entropii).

GRC - webový zdroj hesel aktualizován (srpen 2007)

Jak laskavě přislíbil pan Steve Gibson, dodal nám 16 MB náhodných dat z nahrazeného algoritmu "Rijndael-based". Philipp nechal data projít stránkou zátěžového testu (viz Rijndael-based PRNG [Pseudo-Random Number Generator, generátor pseudonáhodných čísel], Steve Gibson na cacert.at)

Výsledek: kvalita náhodnosti dodaných dat se určitě jeví dobře. Budeme tedy dále využívat velmi užitečný zdroj hesel https://www.grc.com/passwords.htm.

Dejte si toto URL do svých záložek!

Původní metoda testu

Pomocí následujících skriptů jsme spustili několik testů:

Získaná data jsou hexadecimální nebo ve formátu base64.

Zde jsou první výsledky.

Autor

Guillaume Romagny. Díky Stevovi Gibsonovi a Philippovi (cacert.at) za laskavou podporu.