Problémy a dotazy na registrační proces CAcert

Co jsou to heslové body?

Ne, nedostáváte body zaručení za své vynikající heslo. ;)

Heslové body prostě označují, jak je Vaše heslo dobré (bezpečné, "silné"). Je to jen matematický výpočet, tupé sčítání různých skupin znaků ... protože heslo je velmi důležité k zabezpečení Vašeho účtu, heslo s malým počtem bodů je nepřijatelné.

Protože CAcert.org silně závisí na bezpečnosti, je nejdůležitější, aby bylo Vaše heslo bezpečné. Pamatujte: Bezpečnost je jako řetěz - jestliže povolí nejslabší článek, je všechno ztraceno.

Vytvořil jsem nový účet CAcert, ale nemohu se přihlásit

Ověřil jste svoji e-mailovou adresu?

Každá e-mailová adresa odeslaná na web CAcertu (např. pro vytvoření Vašeho nového účtu) musí být ověřena. Obdržíte test e-mailu (nazývaný 'ping') na tuto adresu a musíte kliknout na odkaz uvedený v e-mailu, který představuje test a říká systému, že vše je OK.

Dokud neověříte svoji e-mailovou adresu, dostanete při přihlášení zprávu "Incorrect email address and/or Pass Phrase." (Nesprávná e-mailová adresa a/nebo heslo.)

Ověřil jste svoji e-mailovou adresu do 2 dnů?

Všechny účty, které nejsou do 2 dnů ověřeny, jsou ze systému odstraněny. Takže když vytvoříte účet CAcert před dvěma dny a nekliknete na ověřovací odkaz, váš účet už neexistuje. Není ovšem důvod nezaregistrovat se znovu...

Neobdržel jsem ten 'ping' e-mail

Používá Váš poštovní server nějaké antispamové opatření, například greylist?

Řešení: Váš greylistový software by měl někde mít whitelist a tam byste měl přidat položku pro *.cacert.org. Měl byste vždy používat doménová jména, ale v současnosti pingy přicházejí z ip-adresy 202.87.16.201 nebo 202.87.16.202. Některé greylistové systémy budou 'ping' akceptovat při druhém pokusu, ale whitelist je nejspolehlivější řešení.

Možná budete muset počkat další dva dny, protože může nastat problém s opětnou registrací, dokud je první registrace aktivní. Ale po dvou dnech bude neověřený účet z databáze odstraněn a můžete to zkusit znovu. Prosím, nevyžadujte k odstranění účtu podporu (abyste mohli ihned opakovat registraci). Jen dva dny počkejte. :)

Další informace k tomuto problému: Nemohu přidat název své domény.

Chci svůj účet odstranit

Není tak snadné opustit CAcert (kdo by to ostatně chtěl? ;) ), ale je to možné.

Jestliže jste dosud neodpověděli na ping e-mail, bude Váš účet automaticky odstraněn za 48 hodin. Buďte prosím trpěliví a nežádejte podporu o odstranění dříve. Bude-li i po 48 hodinách e-mailová adresa, s níž jste účet vytvořili, zablokována, můžete vyzkoušet následující postup, nebo požádat podporu.

Máte-li dva účty a chcete jeden z nich odstranit, je to docela jednoduché:

  1. Přihlaste se k účtu, který chcete odstranit.
  2. Smažte všechny e-mailové adresy spojené s tímto účtem (tu poslední nesmažete, protože je to Vaše uživatelské jméno).
  3. Přihlaste se k účtu, který chcete zachovat.
  4. Založte 'Spor' pro poslední e-mailovou adresu, která zůstala v účtu, jejž chcete odstranit.
  5. Jakmile přijmete tento 'Spor', bude e-mailová adresa odstraněna z databáze a s ní Váš účet.

Máte-li jeden účet a chcete úplně opustit CAcert, podívejte se na Jak mohu odstranit svůj účet


FAQ/Registration/CZ (last edited 2016-05-03 20:28:42 by AlesKastner)