Jak přidat novou e-mailovou adresu

Problém

Na webu CAcert zkouším přidat novou e-mailovou adresu ke svému účtu, ale vždy se ohlásí tato chyba:

The given E-Mail address was not valid or a test connection to your server could not be established or your email address was rejected by the Server.
[Zadaná e-mailová adresa je neplatná nebo testovací spojení s Vaším serverem nešlo navázat nebo Váš e-mailový server Vaši e-mailovou adresu odmítl. / Nemohu navázat spojení s e-mailovým serverem.]

Tento problém je trvalého rázu, hlásí se u všech adres téže domény.

Vyzkoušel jsem už tyto možnosti:

Na E-mailovém serveru běží postfix.

Odpovědi

1. Položka MX v DNS domény

Měl jsem přesně stejný problém!

Záznam MX ukazoval na název e-mailového serveru mojí domény - mail.mojedomena.TLD. Položku jsem změnil na doménu svého poskytovatele pošty mail.provider.net a všechno náhle začalo fungovat!

Je to proto, že mail server poskytovatele uchovává SSL certifikát poskytovatele s názvem poskytovatelova serveru. To však platí jen pro název serveru poskytovatele. Proto CAcert spojení odmítne.

Přijímáte-li své e-maily klientem pomocí SSL, budete mít pravděpodobně stejný problém, pokud nepřijmete certifikát jako výjimku.

2. TLS 1.2

Byl instalován patch, který by měl odstranit problémy s e-mailovými servery, které používají pouze zabezpečený protokol TLS verze 1.2. Zkusíte-li to teď znovu, už by to mělo fungovat.

3. Greylisting

Jiným možným zdrojem chyby je greylisting, pokud ho Váš e-mailový server používá. Pak dostane CAcert po prvním pokusu zprávu, že se máte pokusit později znovu. Zkusíte-li to po určité době (typicky 10-15 minut, ne však několik dnů), projde to.

Řešení

Problém je vyřešen, díky všem za pomoc, která mě navedla správným směrem.

Udělal jsem dvě změny, které problém vyřešily:

  1. Opravil jsem chybu ve své konfiguraci postfixu: Název v HELO byl uveden správně - odpovídal názvu v DNS, ale postfixová hodnota "myhostname" nesouhlasila s názvem v DNS.
  2. Instaloval jsem do postfixu platný certifikát z lets-encrypt.


Pomoc poskytli členové komunity (dobrovolníci) z Německa, Thajska a Švýcarska. Je-li Vám tato informace užitečná, přispějte prosím, aby tato služba mohla pokračovat. Děkujeme!


FAQ/AddNewEMailAddress/CZ (last edited 2019-02-28 19:44:46 by AlesKastner)