Jak změnit datum narození (DateOfBirth, DOB)

CAcert je založen na modelu "totožnosti" (identity) pro vytvoření webu důvěry (Web of Trust, WoT). Tím se liší od "finančního" modelu používaného jinými certifikačními autoritami (CA). V modelu "totožnosti": k vytvoření totožnosti je ze všech částí osobních údajů, které Vás identifikují, jsou Vaše jméno a Vaše datum narození pravděpodobně nejtrvalejší, nejméně narušitelné, a proto tvoří minimální množství informací, které CAcert používá, aby byl schopen potvrdit Vaši "totožnost".

Je nutné, aby Váš účet obsahoval správné datum narození (DOB), abyste mohl(a) obdržet body zaručení a tak získat přístup ke službám CAcert vyšší úrovně. Viz bodový systém CAcert

Je snadné udělat ve formuláři chybu a můžete změnit své datum narození, jen když máte na svém účtu 0 bodů zaručení. Pokud jste již byl(a) zaručen(a), bude potřeba Vaše body zaručení odebrat. Uvědomte každého zaručovatele o změně a řekněte mu, aby Vás přímo kontaktoval; pak sledujte "Mé body" (My Points) ve svém uživatelském účtu. Kontaktujte Podporu CAcert <support(zavináč)cacert.org> a požádejte o změnu údaje o datu narození. Opravte své datum narození a pak opět uvědomte své zaručovatele, aby zaručení opakovali (když mají na svých formulářích správné datum narození).

ChangeDateOfBirth/CZ (last edited 2015-04-02 09:51:28 by AlesKastner)