català | česky | dansk | deutsch | english | español | زبان فارسی | français | italiano | nederlands | polski | português


Můj závazek

Nejsem dobrovolník, jen pomáhám CAcert je skvělá věc. Certifikační autorita provozovaná dobrovolníky. Je jedinečná. Skvělá.

Účastní se jí více než čtvrt milionu lidí. To znamená, že jsou přihlášeni. Ale pomáhat? Přeložit text? Přispět aktualizací? Otestovat novou funkci? To je možná tucet. Ale CAcert takto nemůže fungovat dlouhodobě.

Nechci na sebe vzít úkol, který je pro mě příliš velký, připojit se k týmu, schůzky, hodiny strávit! Mám ženu, děti a práci. Je mi líto, ale nemohu.

A co takto: Podívejte se na náš seznam nejnaléhavějších úkolů. Proveďte korektury v mateřském jazyce. Vyzkoušejte si novou funkci a pak si stručně poznamenejte, zda funguje, nebo kde se zasekla. Žádné další povinnosti.

A pokud vás to bavilo nebo jste z toho měli dobrý pocit, tak třeba příští měsíc znovu? Jdete do toho?
Aha, vy nevíte, jak to udělat? Dobře, pak vám to ukážu krok za krokem. Bez závazků.

Jinými slovy: Nestanete se dobrovolníky, jen nám podáte pomocnou ruku. :-)

Najděte si svůj malý příspěvek

Jak najít chyby, které je třeba zkontrolovat

Toto je náš nástroj pro sledování chyb. https://bugs.cacert.org/view_all_bug_page.php (pokud ještě nemáte účet, můžete si ho vytvořit).

Klikněte na červeně označené pole. Vyberte jednu z následujících možností:

Použijte filtr.

Nyní se zobrazí řada chyb, které již byly pravděpodobně opraveny. Než je však budeme moci vložit do pracovního softwaru, potřebujeme ještě někoho, kdo je zkontroluje. Nebo lépe dva. A nesmí to být ti, kteří to naprogramovali, ani ti, kteří to budou importovat. Proto potřebujeme Vás. Protože náš základní tým je příliš malý.

Kde testovat

Obvykle testujeme na testovacím serveru: https://test.cacert.org

Přístup je snadný, stačí postupovat podle tohoto návodu: https://wiki.cacert.org/Software/Assessment/TestserverManagementSystem

Po otestování zanechte poznámku v nástroji pro sledování chyb (viz výše): "Přidat poznámku" v dolní části stránky. Můžete napsat několika slovy, co jste udělali a jak to fungovalo, nebo co nefungovalo. (Např. "přihlásil jsem se k odběru s 10 různými e-mailovými adresami; 10 různých dat narození mezi lety 1872 a 2036" "OK" nebo "žádné chybové hlášení, pokud je datum v budoucnosti").

How to test

Chci víc!

Připojte se k našim poštovním seznamům! Tak se můžete seznámit s týmem. A možná se k němu připojíte. Pokud vám to vyhovuje.

Nebojte se: V našich e-mailových seznamech nedostáváte tisíce e-mailů denně. Nebo se přihlásíte k odběru denního přehledu (digestu) (většinu dní dokonce žádný přehled nebude).

Mohu se připojit k týmu a pomáhat pravidelně?

Samozřejmě, že můžete! Stačí se podívat sem: jak najít tým, který Vám vyhovuje a jak ho kontaktovat!

Pomoc! Ztratil jsem se!

Ale ne, tomu chceme zabránit. Vlastně bychom to teď s Vámi měli probrat osobně, vyslechnout Vás, pomoci Vám.

To je bohužel poněkud obtížné. Protože je jich tak málo aktivních. Vždy se musíme rozhodnout: Tohle nebo tamto. Pokud zde jednoduše zveřejníme e-mailovou adresu, potřebujeme, aby nám do půl roku odpovědělo 30 % dobrovolníků (to jsme zažili před několika lety). To váže příliš mnoho zdrojů a trvá to příliš dlouho. Takže nejjednodušší je napsat na mail-seznam podpory: mailto:cacert-support@lists.cacert.org. Tam dostanete nejrychlejší odpověď.

Často kladené otázky (FAQ)


Další četba

Jak pomoci CAcertu

Přehled týmů: https://wiki.cacert.org/Teams

Systémy - úložiště GIT / Vývojové práce: https://wiki.cacert.org/Software/DevelopmentWorkflow

Jak získávat dobrovolníky: https://wiki.cacert.org/HelpingCAcert/Volunteers


CategoryCommunity

engagement/CZ (last edited 2023-08-20 07:03:50 by AlesKastner)